• 20 stycznia 2022

Koronawirusa COVID-19 jest nowym szczepem, który pojawił się pod koniec 2019 roku i stanowi zagrożenie dla życia ludzkiego i globalnej gospodarki. Jednak w każdym czasie i elemencie naszego życia jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych bakterii, wirusów i grzybów. Walka z nimi odbywa się za pomocą dezynfekcji.

Co zabija wirusy?

Skład środków dezynfekujących stosowanych do niszczenia koronawirusa, w tym COVID-19, jest również skuteczny przeciwko wirusom grypy, patogenom SARS, MERS, SARS, gruźlicy, zarodnikom grzybów, zakażeniu wirusem HIV, wirusom opryszczki, zapaleniu wątroby, rotawirusom i innym bakteriom. Lista narzędzi, których można użyć:

Chloractive. Nadaje się do stosowania na poziomie sterylizacji pomieszczeń medycznych;

Aktywny tlen. Skuteczność zależy od stężenia substancji czynnej, nieodpowiedniego do powszechnego stosowania, niestabilnego, tracącego skuteczność w określonych warunkach przechowywania;

Kationowe środki powierzchniowo czynne (CSAS). Substancje stabilne, pozbawione silnego zapachu, nietoksyczne, nieskuteczne w usuwaniu pałeczek Kocha, niektórych grzybów. Używany w połączeniu z innymi substancjami;

Aminy trzeciorzędowe (amfotensydy). Nowy rodzaj środka dezynfekującego o wysokiej skuteczności przeciwko większości znanych bakterii, grzybów, o niskiej toksyczności. Rzadko na rynku rosyjskim;

Polimeryczne pochodne guanidyny. Wysoce skuteczne środki antyseptyczne;

Alkohol (co najmniej 75% etanolu). Służy do obróbki małych powierzchni, dłoni.

Środki dezynfekujące to związki, które mogą podrażniać nosogardziel i drogi oddechowe. Dlatego przed samodzielnym użyciem należy dokładnie przestudiować środki ostrożności, zakres i metody stosowania kompozycji.

Jak dezynfekować?

Powietrze w każdym pomieszczeniu / samochodzie z dużą liczbą osób jest wypełnione ich produktami oddechowymi. Zawiera dużą liczbę szkodliwych mikroorganizmów, wirusów. Nie można ich całkowicie pozbyć się przez wietrzenie. Niedrogim i skutecznym sposobem na pozbycie się wirusów, aby chronić przed nimi zdrowych ludzi jest dezynfekcja pokoju / samochodu. Zapobiegnie to masowym infekcjom. Obróbkę pomieszczeń / samochodów należy przeprowadzać codziennie. Prewencyjna dezynfekcja pomoże zmniejszyć ryzyko zarażenia się wirusami, w tym wirusami.

Wydajność

Dezynfekcję można przeprowadzić w dowolnym dogodnym czasie. Zabieg specjalnym sprzętem generującym mgłę pozwala na dezynfekcję w krótkim czasie. Efekt zabiegu:

• niszczenie wirusów i alergenów;

• dezynfekcja powietrza;

• usuwanie chorobotwórczych mikroorganizmów ze wszystkich powierzchni.

Kto potrzebuje dezynfekcji?

Dezynfekcję można przeprowadzić w pomieszczeniu w dowolnym celu, w tym w mieszkaniu prywatnym (domy prywatne, apartamenty) w celach profilaktycznych lub gdy pacjent przebywa w pomieszczeniu. Ogniskowa dezynfekcja jest wskazana w pomieszczeniu, w którym może przebywać osoba zakażona. A także w miejscach, w których stale przebywa duża liczba ludzi. Konieczne jest również regularne mycie rąk, zajmowanie się rzeczami, ubraniami, miejscem pracy. Pracownicy firm i organizacji sami muszą dbać o higienę.

 

Top