• 20 stycznia 2022

Wiele osób nie może pochwalić się łazienką imponującą swoim rozmiarem. Osoby te muszą liczyć się z tym, że trudno w takim wypadku o dodatkowe miejsce, idealne na postawienie suszarki. Na szczęście, nawet w niedużym mieszkaniu można bez większego problemu suszyć pranie. Rozwiązaniem z pewnością okaże się zainwestowanie w pralko-suszarkę.

Pralko suszarka i jej zalety

Lista zalet pralko suszarki nie jest wcale krótka, jedną z najważniejszych wydaje się zaś jej zdolność tak do prania, jak i skutecznego suszenia. Jeśli zdecydujemy się na jej zakup, w końcu możemy zapomnieć o ubraniach rozwieszanych nie tylko na klasycznej suszarce, ale i na kaloryferze. Suszarki na ubrania rzadko wyglądają estetycznie, teraz zaś można o nich zapomnieć. Pralko-suszarka jest też idealnym rozwiązaniem wtedy, gdy chcemy mieć urządzenie suszące nasze ubrania, a jednocześnie zależy nam na tym, aby nie zajmowało ono wiele miejsca. Klasyczne suszarki maja wielkość sporej pralki, tu zaś można mówić o propozycji prawdziwie kompaktowej. Co ważne, jeśli pralko-suszarka nie jest załadowana w całości, wcale nie trzeba przerywać prania i suszenia po to, aby zabrać część już wypranej odzieży. Posiadacze takiego rozwiązania nie muszą też pamiętać o konieczności przekładania ubrania z pralki do suszarki, co jest czynnością czasochłonną. Nie mają też racji osoby obawiające się, że pralko-suszarki nie są rozwiązaniami nowoczesnymi. Bez trudu znajdziemy w nich nowinki technologiczne, o których zwykle mówi się w kontekście klasycznych pralek. To warto wspomnieć choćby o programach parowych oraz o możliwości sterowania aplikacją, lista innowacji może być jednak znacznie dłuższa. Ostatnim, choć wcale nie najmniej istotnym argumentem przemawiającym za zakupem pralko-suszarki jest jej wygląd – ciekawe wzornictwo i często niebanalna kolorystyka.

Pralko-suszarka wolna od wad?

Oczywiście, decydując się na zakup tego rodzaju urządzenia dobrze jest mieć świadomość tego, że nie jest ono idealne. Zwykle pralko-suszarki nie są tak pojemne, jak klasyczne pralki, a możliwości suszenia dużej liczby ubrań są mocno ograniczone. Pełny cykl prania i suszenia nigdy nie jest też szybki. Nie musimy uczestniczyć w tym procesie, powinniśmy mieć jednak świadomość, że zajmie nam 4 lub 5 godzin. Nie powinniśmy też zapominać o tym, że procesy te następują po sobie, a tym samym nie zdecydujemy się na kolejne pranie tak długo, jak nie wysuszy się te, które właśnie znajdowało się w pralce. Pralko-suszarki nie są też tak skuteczne, jak klasyczne suszarki wyposażone w pompę ciepła. Wynika to z różnic w ich konstrukcji oraz z tego, że w tym konkretnym przypadku mówimy o suszeniu z wykorzystaniem powietrza ogrzanego z wykorzystaniem grzałki. Wadą takiego rozwiązania może być również to, jak dużo czynności przestanie być wykonywanych, gdy się zepsuje. Awarie nie ą już tak częste, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, nadal nie można ich jednak wykluczyć. Kupując pralko-suszarkę należy mieć też świadomość tego, że nie musi być ona najlepszym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą regularnie dbać o urządzenie. Popularne kłaczki gromadzą się w filtrze i muszą być z niego regularnie usuwane.

Top